Radičová je protikresťanská

Autor: Anton Ziolkovský | 10.2.2009 o 13:43 | Karma článku: 11,19 | Prečítané:  3169x

Iveta Radičová je liberálna kandidátka, ktorej názory na zásadné otázky sú v rozpore s náukou viery a mravov Katolíckej cirkvi. Súhlasí s vykonávaním interrupcií a nemá problém s registrovanými zväzkami homosexuálov. Ak svoj čistý štít zakrýva priateľskými stretnutiami s biskupmi, to ešte neznamená, že je vhodným kandidátom pre katolíkov.

Iveta Radičová v etických otázkach presadzuje morálny relativizmus. Pre server aktualne.sk povedala, že „"to, čo je morálne, alebo nemorálne v spoločnosti, to je vec spoločenskej dohody tej ktorej spoločnosti." Tento názor je protikresťanský, a preto neakceptovateľný.

Práve kresťania veľmi dobre vedia, že korene našej morálky siahajú k Desatoru a Ježišovmu kázaniu. A to nie sú pravdy, ktoré sa stáročiami menia. Sú stále platné, nemeniteľné a pre kresťanov zaväzujúce. Veci morálky nemôžu byť vecou spoločenskej dohody. Buď je niečo zlo alebo nie je.

Iveta Radičová týmto vyhlásením potvrdila, že Desatoro a Ježišovo učenie, ktorým sa kresťania riadia, pre ňu veľa neznamenajú. Odmietam podporovať kandidáta, pre ktorého sú tak zásadné otázky pravdy a morálky vecou spoločenskej dohody. Nemienim podporovať kandidátku, ktorej nevadí zabíjanie nenarodených detí.

Mária Sabolová z KDH na margo iniciatívy bratislavských kňazov povedala, že títo kňazi nepochopili šancu na zmenu. Obávam sa, že to skôr ona nepochopila, že sú hodnoty, pri ktorých sa za žiadnych okolností neustupuje.

Iveta Radičová pre svoje postoje ku základným otázkam ochrany nenarodeného života NIKDY nemôže byť kandidátkou katolíkov v prvom kole prezidentských volieb. Na tom nezmení nič ani rozhodnutie KDH, ani jej zdvorilostné stretnutie s biskupmi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zálohovanie plastových fliaš je bližšie. Na aké prekážky naráža?

Zálohovaním sa vyzbiera 90 percent fliaš.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kedy dosiahne Slovensko úspech na MS vo futbale? Možno najbližšie

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.


Už ste čítali?