Radičovej oportunizmus

Autor: Anton Ziolkovský | 9.3.2009 o 9:25 | Karma článku: 6,82 | Prečítané:  1727x

Viete si predstaviť islamské právo v našej legislatíve? A čo tak prehlásiť chorých za neužitočných či nenarodených za príťaž? Táto predstava nepatrí, žiaľ, len do fantázie. Riadili sa ňou diktátori. Realizuje sa všade tam, kde sa morálka stáva vecou spoločenskej dohody. Presne toto kritizoval banskobystrický diecézny biskup Mons. Rudolf Baláž v éteri Rádia Lumen.

Nikoho nemenoval. Napriek tomu prezidentská kandidátka Iveta Radičová tvrdila, že ju biskupove slová ranili. Novinári sa pohoršovali nad jeho slovníkom. V reakcii na homíliu povedala: „História pamätá aj také veci, ako bola inkvizícia." Je zástankyňou vykonávania potratov. Hlási sa ku morálnemu relativizmu, ktorý s katolíckou vierou nemá nič spoločné. Biskup Baláž spomenul v kázni pravidlá, ktoré majú pomôcť pri výbere kandidáta vo voľbách. Je zvláštne, že katolíčka Radičová vytýka biskupovi históriu vlastnej cirkvi, lebo hovoril o jej hodnotách.

Stretnutie s Mons. Balážom by jej slúžilo ku cti, keby sa neprejavila ako vypočítavá politička. V záverečnom komuniké biskup „zdôraznil dôležitosť ochrany ľudského života od počatia po prirodzenú smrť a fakt, že morálne zásady nemôžu byť podrobené menlivej arbitráži spoločnosti."

Poslankyňa Radičová potvrdila, že „medzi ňou a biskupom nie je žiaden spor." Táto idylka však nie je pravdivá. Biskup Baláž neodvolal, čo povedal, ba zdôraznil názory, na ktoré má Radičová opačný názor. Zaprieť vlastné názory s konštatovaním, že spor nejestvuje, je u politika znakom vypočítavosti. Možno debatu myslela úprimne. Avšak skôr sa zdá, že pred voľbami chcela ukázať jednotu s biskupom a Katolíckou cirkvou. Úsmevy pred kamerami však nezakryjú, že Iveta Radičová má v zásadných otázkach názory, ktoré nie sú v súlade s katolíckou morálkou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto v skutočnosti volí populistov a extrémistov, prečo to tak je a čo sa s tým dá robiť

Príklady z regiónov ukazujú, ako sa dá riešiť problém vylúčení.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vieme, čo nechceme. To je dobrý začiatok

Urobme rozhodnutie, za ktoré sa nám poďakujú generácie.

Parlamentné voľby 2020

Ako voliť vo voľbách a čo pripravujeme na SME.sk? (otázky a odpovede)

Volebné spravodajstvo s výsledkami.


Už ste čítali?