Katolíci odmietajú návštevu Obamu na Katolíckej univerzite

Autor: Anton Ziolkovský | 25.3.2009 o 10:00 | Karma článku: 6,11 | Prečítané:  1741x

V polovici mája sa má americký prezident Barack Obama zúčastniť slávnostnej promócie na jednej z najznámejších katolíckych univerzít v USA, na University of Notre Dame. S tým nesúhlasí viac ako 65 tisíc katolíkov, ktorí podpísali petíciu na notredamescandal.com, kde protestujú proti Obamovej prítomnosti na tejto škole.

Podľa signatárov petície je neprijateľné takto podporovať človeka, ktorý podporuje legalizáciu potratov a výskum embryonálnych kmeňových buniek. Počet signatárov medzitým stále rastie, aj z radov biskupov.  Tento web vytvorila asociácia Cardinal Newman society, ktorá je reprezentantom 224 katolíckych univerzít a kolégií v USA. Pre signatárov je veľkým pohoršením, že Katolícka univerzita vzdáva takú česť Obamovi, čo možno chápať aj ako súhlas s jeho politikou v bioetických otázkach. Pritom jeho názory sú priamo v rozpore s učením katolíckeho náboženstva o živote a manželstve.

Jeden z katolíckych biskupov, John D'Arcy z Forth Wayne South už oznámil, že sa na protest tejto ceremónie nezúčastní. Okrem iného povedal: "Prezident Obama cez svoje nedávne politické rozhodnutia zvýraznil neochotu vnímať posvätnosť ľudského života. V snahe oddeliť politiku od vedy (ako prezident), v skutočnosti oddelil vedu od etiky a prvý krát doviedol americkú vládu k priamej podpore zabíjania nevinných ľudských životov."

Reakcia z Bieleho domu zatiaľ nie je známa.

 

 

podľa: http://www.wallstreetitalia.com/articolo.asp?art_id=679464

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Odkaz Matovičovi: Nechoďte poľskou cestou

Mnohí volili Matoviča ako nástroj na zborenie Ficovho sveta.


Už ste čítali?