Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prezervatív ako mýtus (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ovela vacsim mytom je,
ze farari dokazu svojimi kecami ludi doviest k sexualnej zdrzanlivosti.
nalza
<< < 1 2 3 4 > >>

 

Myslíš tých, čo sú v nedeľu veriaci a cez týždeň liberáli?
 

 

Keby len tych. Ale aj ludi, ktori su v prieskumoch, na papieri a na diskusnych forach 100%-ni veriaci 24/7.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

poznas program ABC?

asi nie, inac by si netrebala blbost za blbostou: A- abstinence (nic pre teba) B be faithful (prilis
katolicke), C condom.....
 

moorfame, 21:43

V poňatí RKC celkom ista to "C" nemá čo pohľadávať.
Čo sa týka A a B - tak to by som ti odporúčala ísť priamo tam a pracovať s tými ľuďmi na mieste. Predvčerom tu uverejnil blog jeden náš lekár, ktorý pracuje v Afrike v teréne a jeho poznatky sú neobyčajne prínosné pre ľudí tliapajúcich ako páter autor aj ty.
 

tak hod to sem

nech sa poucim....
****
The findings of an analysis released by The Alan Guttmacher Institute in November 2003, A, B and C in Uganda: The Roles of Abstinence, Monogamy and Condom Use in HIV Decline, are consistent with the current consensus. Between 1988 and 1995, the time period during which HIV prevalence was declining, key changes in behavior occurred.

• Fewer Ugandans were having sex at young ages. The proportion of young men who had ever had sex decreased substantially and the median age at which young women began having sex rose from 15.9 in 1988 to 16.3 in 1995. Importantly, however, among those people who were having sex, overall levels of sexual activity did not decline.

• Levels of monogamy increased. Sexually active men and women of all ages, particularly the unmarried, were less likely to have more than one sexual partner in a 12-month period in 1995 than in 1989. Other research has found that the proportion of men reporting three or more sexual partners also fell during the period.

• Condom use rose steeply among unmarried sexually active men and women. Among unmarried women who had had sex in the last four weeks, the proportion who used condoms at last intercourse rose from 1% in 1989 to 14% in 1995; among unmarried men, condom use rose from 2% to 22%.
 

btw

zatial tu tliapes iba ty ak sa nemylim. tak prestane, lebo skoncis na zozname ignorovanych...
 

skoda

ze mum sklamala.
 

 

Mne to celé trocha pripomína socialistický spôsob boja za mier: Budeme bojovať za mier do posledného človeka.
Pre RKC zrejme platí: Budeme bojovať za sexuálnu zdržanlivosť v Afrike do posledného Afričana.
Problém v tomto ohľade môžu spôsobovať aj pozostatky starých náboženstiev aj vplyv islámu, podľa ktorých má žena pri sexuálnom styku neodcudziteľné právo na mužove sperma a kondóm ju o to oberá.
 

 

Bojujete tak aj za práva nenarodených? Vy hádam považujete ľudí za neslobodných teda nezodpovedných, aký to rozdiel :-)
 

 

Vysvetli mi, čo je lepšie - aby sa narodilo niekoľko stotisíc detí, nakazených HIV, ktoré budú trpieť a umierať a nebudú vedieť prečo, navyše len v opatere starých rodičov (starej matky), pretože otec - ak sa vie, kto to je, sa o ne postará menej než zriedka a matka medzitým už zomrela na AIDS, alebo aby sa vďaka kondómu nenarodili (zámerne hovorím o kondómoch, aby bolo jasné, že sa nejedná o interrupcie)?
Ak sa tu nájdu horliví diskutéri, ktorí poukazujú na to, že iba každý siedmy sexuálny styk vedie ku nákaze HIV a preto je používanie kondómov zbytočné, tak im odporúčam dať si zaregistrovať objav, že by mali v Afrike vynechať vždy ten nešťastný siedmy styk. Bolo by to úžasné a zrejme by to ozdravilo Afriku.
Ináč pred pár dňami tu uverejnil blog jeden náš lekár, ktorý pracuje niekde blízko Viktoriinho jazera a žiaľ vyslovil pochybnosti ohľadne kondómov tiež - nie pre ich neúčinnosť, ale pre nesmiernu promiskuitu tamojšieho obyvateľstva, ktoré navyše odmieta väčšinu testovaní a liečenie, aj keď je tam už zdarma, pretože výsledky testov považujú za hlúposť, pokiaľ sa nezačnú cítiť zle (pričom liečenie práve v počiatočnej fáze môže priniesť výsledky). Keď už je zle, väčšinou uprednostňujú v prvom rade domorodých šamanov , bylinkárov a zariekávačov, ktorí ich oberú o peniaze a na lekárov a ich zdarma liečbu sa obrátia až keď už je neskoro. To potom vedie ku zvýšeniu nedôvery ku bielym lekárom a ich liečbe zdarma (keď je zdarma, asi za nič nestojí).
 

 

Mum no ták sme dospelí ľudia a nepotrebujeme manipulovať vetami typu, keby nesexoval, tiež by neboli deti. Pochopené?
 

 

Nuž veď ja sa práve domnievam, že za RKC - minimálne z postu najvyššieho - hovoria dospelí ľudia a pritom ich argument je presne rovnaký, čo sa týka AIDS : nesexujte (promiskuitne), buďte zdržanliví, zodpovední, nemajte predmanželský sex a problém s AIDS bude vyriešený. Napriek tomu, že je to pravda, je to pre Afriku ešte menej reálne, než pre našu rómsku komunitu.
Možno, že by si to mali vyskúšať na nečisto najskôr práve u nich (aj keď tam zatiaľ nie je AIDS "iba" syfilis), a keď nastane úspech v tejto poloprevádzke, až potom treba prikročiť ku sériovej výrobe - ako sa hovorí v technických kontextoch. Takto pracuje každý rozumný výskumník a zatiaľ to vždy fungovalo - neviem, prečo by to nemalo fungovať aj tu :-)))
 

 

Naša rómska komunita pokiaľ viem nepatrí medzi nakazených AIDS. Tak? Podľa výskumov má nesexovanie vyššiu účinnosť ako kondóm :-)
 

 

Ak by si si môj príspevok prečítal, zistil by si, že som výslovne uviedla, že naša neprispôsobivá komunita zatiaľ nepatrí medzi nakazených AIDS, šíri sa tam "iba" syfilis. Ale aj to je choroba nákazlivá, prenosná sexuálnym stykom a prakticky vyžaduje tie isté opatrenia, ako AIDS. Rovnako ako tam, aj v prípade nakazených matiek sa rodia syfilitické deti a keď sa začne s liečbou neskoro - ako je to žiaľ nielen u Afričanov bežné, liečenie je veľmi zdĺhavé a môže - okrem stovák nakazených "klientov", pretože to je choroba prostitútok - spôsobiť aj trvalé následky. A to nehovorím o obrovských nákladoch na (nedobrovoľné) liečenie celých rodín z prostriedkov pre zdravotníctvo, ktoré by sa skutočne mohli využiť aj v súvislosti s touto komunitou, rozumnejšie a účelnejšie. Takže prostredie na "poloprevádzkové" odskúšanie postupov, má RKC a jej aktivistov je naporúdzi.
Na základe tvojej poslednej vety ti odporúčam ísť túto metódu propagovať do niektorej z východniarskych osád. Ako názorný príklad dobrých výsledkov, by si si mal vziať so sebou slečnu Tutkovú. Bolo by to poučné pre nich aj pre ňu. :o)))
Prajem ti pekný zvyšok víkendu a úspešný ďalší týždeň. :))
 

 

Vari keď sa zdrží tak nezachráni :-)
 
Hodnoť

pán Ziolkovsky,

ja síce neviem, ako dobre a odborne sa pápež Benedikt vyzná v ,,problematike" kondómov, ani sa k tomu nebudem vyjadrovať, ale prečítajúc si Váš článok, iba sa musím pousmiať nad tým, ako ste vy nepochopili resp.nechcete chápať túto problematiku v súvislosti s ,,nakazenou Afrikou", lebo sa Vám to nehodí do vášho náboženského presvedčenia..
V Afrike predsa nejde používaním prezervatívov o obmedzenie frekvencie sexu alebo obmedzenie promiskuity, ale o ďalšie nerozširovanie víru HIV medzi ľuďmi.
,,V tradičných afrických kultúrach nájdeme dosť príkladov, že sú schopní zdržanlivosti" ... A čo ste tým chceli povedať? Veď ak je muž/žena nakazený/nakazená vírom HIV, tak aby nešírili ďalej AIDS a súčasne vylúčili používanie prezervatívu z náboženských dôvodov, tak by sa museli zdržať sexu už celoživotne. Veď Vy ich odsudzujete na celibát... Uvedomujete si vôbec, pán Ziolkovsky, čo hlásate?
 

 

Hlásajú. aby nešírili AIDS?
 

problem je

ze ucinnost prezervativu zabranit kontaktu s infekciou je medzi 85% az 100%. verim, ze ty ako nakazena hiv by si s radostou infekciu odovzdala dalej. priblizne kazdy 7 styk by bol pre tvojho nenakazeneho partaka nebezpecny...
 
Hodnoť

 

Jasne, namiesto primerosov im treba dat biblie, biblia je liek na vsetko. Si chudobny a hladny african? Tu mas bibliu, citaj si. Si chudobny a hladny african s 12 detmi, z ktorych polovica ma HIV? Tu mas bibliu, citaj si. Kua, vlastne je to taaak jednoduche.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 1 704
 2. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 1 005
 3. Věra Tepličková: Žiadny strach, obyčajné celoplošné testovanie nebude! 800
 4. Andrea Vörösová: Chrípka do tváre... v kriminálnom štáte 602
 5. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 570
 6. Tobias Valúch: Neschopnosť vlády dosiahla novej hranice, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani Venezuela 542
 7. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 539
 8. Tomáš Sedliačik: Premiérova tvrdá hlava 473
 9. Jozef Ivan: Help yourself, man. „Vakcinujme“ sa sami 432
 10. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 380

Rebríčky článkov


 1. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 2. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 3. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 4. Veronika Svabyova: Súrodenci
 5. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 6. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 7. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu
 8. Roman Hutira: Štúdium v Čechách, narýchlo podaný Brufén boľačkám slovenského študenta.
 9. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 10. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020


Už ste čítali?